EĞİTİM

PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

Rehberlik servisimiz öğrencilerin genel özelliklerini tanımak, ders çalışma alışkanlıklarını öğrenmek, zayıf oldukları branşları tespit etmek ve öğrencinin hedefini belirlemesini sağlamak amacıyla tüm öğrencilerle düzenli olarak görüşür, onları testlerden geçirir. Bu görüşmelerde öğrencilerin özel yaşamını da göz önünde bulundurularak ders çalışma programı hazırlanır, ödevlendirmeler yapılır. Ayrıca branş öğretmenlerinin verdiği ödevler rehberlik servisine bildirilir. rehberlik servisi kendi metotlarıyla bu ödevlerin takibini yapar ve öğretmenine konuyla ilgili rapor hazırlar.

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ

9. 10. 11. ve üniversiteye hazırlık sınıflarımızın birer sınıf öğretmeni vardır. sınıf öğretmenlerimiz öğrencilerimizin devam – devamsızlık durumunu dikkatle takip edecektir. sınıf öğretmenliği sistemiyle öğrencilerin deneme sınavı sonuçları düzenli olarak takip edilecektir. Öğrencilerimizin başarısız oldukları dersler belirlenecek ve öğrencimiz bu başarısızlığı ortadan kaldırmak amacıyla ilgili branş öğretmenine yönlendirilecektir. Ayrıca sınıf öğretmenlerimiz velilerle sürekli iletişim halinde olacak, öğrencinin genel durumu hakkında velimiz bilgilendirilecektir.

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Öğrencilerin devamsızlık durumu gün içerisinde veliye mesaj ve telefon ile iletilecektir. Yine bu sistem sayesinde öğrencilerimizin aylık ödev takip sonuçları ve deneme sınavı sonuçları mesaj yoluyla siz değerli velilerimize ulaştırılacaktır.

BİRE BİR DANIŞMA HİZMETİ

Öğrencilerimizin konu eksikliklerini tamamlamak, çözemedikleri sorulara yanıt vermek amacıyla her öğrenciye öğretmenleriyle bire bir çalışma imkanı sağlıyoruz. 9. 10. 11. ve üniversite hazırlık öğrencilerimiz hafta içinde belirlenecek saatlerde ğretmenleriyle yazılıya hazırlık çalışması yapabilecekler, ayrıca test ve soru bankalarında çözemedikleri soruları öğretmenlerine danışacaklardır.

ÖDEV TAKİP SİSTEMİ

Öğrencilerin başarı düzeylerinin artmasındaki faktörlerin başında öğrencilerimize verilen ödevlerin takip edilmesinin geldiğini düşünüyoruz. Bu nedenle ödev takip sistemimiz öğretmenlerimiz ve rehberlik servisimiz tarafından planlı olarak uygulanacaktır.

Öğretmenlerimizin her ünitenin sonunda verdikleri yaprak testler öğretmenleri tarafından kontrol edilecek, öğretmenlerimizin aylık olarak verdikleri ve geniş bir zamana yaydıkları ödevleri rehberlik servisimiz tarafından belirli aralıklar ile takip edilecektir. ödevlerini yapmayan öğrencilerin durumu velilerine bildirilip öğrencilerimizin daha sıkı bir tempoda daha düzenli ders çalışmalarının sağlanması amaçlanmıştır.

ULUSAL MARKA YEREL GÜÇ!

SAMSUN SEVİYE EĞİTİM KURUMLARI

SEVİYE BURSLULUK SINAVI

Modern Fiziki Ortam

Seviye Fen ve Anadolu Lisesi

Modern Fiziki Ortam

Seviye Fen ve Anadolu Lisesi

Seviye Okulları Modern Bina

Seviye Fen ve Anadolu Lisesi
Fen ve Anadolu Lisesi:

Derecik Mah. Anadolu Bulvarı No: 91 İlkadım/Samsun

Özel Öğretim Kursu:

Kale Mah. Şehit Pilot Yüzbaşı Tunç Fidaner Sk. No: 1 İlkadım/Samsun

Samsun Seviye Eğitim Kurumları © 2018. All rights reserved.